Skip to content

Dragon Shala

Colibri Farm

Olive Grove Temple

Gayatri Mandir

Sacred Water

Beach

Break

Private Time

Sun, 4.8.24

Check-In

Arrival Time @Colibri Farm
8:30 – 10:00

Breakfast

10:00 – 11:30

Opening Cacao Ceremony

Mollie Mendoza, Letizia Xiuh & Raio
11:30 – 13:00

Healer Introduction

13:00 – 13:30

Lunch Beach Siesta

13:00 – 15:30

Women Circle

Hamaima & Stefanie
15:30 – 17:00

Men´s Embodiment Circle

Nic Warner
15:30 – 17:00

Dinner Time

17:00 – 19:00

The Yawanawá

Opening Ceremony & Concert
19:00 – 20:45

Gabriel Soma

Dj Set
21:00 – 23:00

MON, 5.8.24

Kundalini Yoga

Jai Dev
8:30 – 10:00

Somatic Breathwork

Meloai & Molly
8:30 – 10:00

Breakfast

10:00 – 11:30

Artemis - Embodied Greek Ritual

Apostolia Papadamaki
11:30 – 13:00

Be as Water to Heal Humanity

Plasticfree Mermaid
11:30 – 13:00

Lunch Beach Siesta

13:00 – 15:30

Our Inner Children

Hamaima
15:30 – 17:00

Story of the Medicines

Wisdom Speech by Peû Yawanawá & & Saku Marubo
15:30 – 17:00

Harmonic Flow Water Therapy

Damla Yaku
15:30 – 17:00

Dinner Time

17:00 – 19:00

Martha van Straaten

Juice in Tunes
19:00 – 20:45

Deya Dova

Concert
21:00 – 23:00

Tue, 6.8.24

Om Meditation & Dharma Talk

Swami Chidananda
8:30 – 10:00

The Dao of Yoga Masterclass

Rafa Chaman
( 3hr class )
8:30 - 11:30

Breakfast

10:00 – 11:30

Nixiwaká and Putanny Yawanawá

History and Feminine Rise
11:30 – 13:00

Lunch Beach Siesta

13:00 – 15:30

From Profit to Purpose

Constantin Bisanz
15:30 – 17:00

Medicine Music Song Circle

Letizia Xiuh & Shahaf Shvarzman
15:30 – 17:00

Dinner Time

17:00 – 19:00

Afrosideral

Concert with Pepe Danza
19:00 – 20:45

Ape Chimba

Concert with: Héctor Koa & Didac Rootz
21:00 – 23:00

Wed, 7.8.24

Ecstatic Dance

DJ Ondrey
8:30 – 10:00

The Joy of Movement

Svenja Berndt
8:30 – 10:00

Breakfast

10:00 – 11:30

Voice Activation

Peia
11:30 – 13:00

Songlines and the Planetary Grid

Deya Dova
11:30 – 13:00

Lunch Beach Siesta

13:00 – 15:30

Expanding your Intimate Expression

Bibi Brzozka
15:30 – 17:00

The DMT Shamanic Journey

Orpheus B
15:30 – 17:00

Aquatic Artistry

Hannah Sapphire
15:30 – 17:00

Dinner Time

17:00 – 19:00

Raio & Holloway

Live Ecstatic Dance
19:00 – 20:45

Surprise Guest

Concert
21:00 – 23:00

Thu, 8.8.24

Fascial Flow

Tara Judelle
8:30 – 10:00

Gong Spa

Jagaspace
08:30 – 10:00

Breakfast

10:00 – 11:30

Dance of the Chakras

Amy Secada
11:30 – 13:00

Group Healing

The Yawanawás
11:30 – 13:00

Lunch Beach Siesta

13:00 – 15:30

The Journey into Sacred Union

Sarah Warnaar & Nic Warner
15:30 – 17:00

Meditative Sound Journey

Benny Oyama
15:30 – 17:00

Dinner Time

17:00 – 19:00

The Hanuman Project

Concert
19:00 – 20:45

Ajeet & Peia

Concert
21:00 – 23:00

Fri, 9.8.24

Functional Movement Class

Travis Brewer Ninja
8:30 – 10:00

Bhakti Flow Yoga

Sara Ticha
8:30 – 10:00

Breakfast

10:00 – 11:30

Trust is a Choice

Amenti MoveMeant
11:30 – 13:00

Journey of Soul Sounds

Holloway
11:30 – 13:00

Lunch Beach Siesta

13:00 – 15:30

Regenerative Social Systems

Sarah Wu
15:30 – 17:00

Conscious Songwriting

Roaman
15:30 – 17:00

Musical Ocean Flower Offering

Michal Sereia do Mar
15:30 – 17:00

Dinner Time

17:00 – 19:00

AWARË

Concert
19:00 – 20:45

The Yawanawá

Closing Ceremony
21:00 – 23:00